Pomysł na randkę w Katowicach – NOC MUZEÓW

 

Właśnie natknęłam się na informację, że tegoroczna katowicka Noc Muzeów odbędzie się w nocy z 14 na 15 maja. W zeszłym roku byliśmy pierwszy raz dopiero na takim wydarzeniu i do dziś bardzo miło je wspominamy 🙂

Oto nasz, może mało profesjonalny filmik, ale dzięki niemu szybko możemy wrócić do tamtego dnia i powspominać – a wspomnienia mamy piękne.


W ramach nocy muzeów można bezpłatnie zwiedzać wszystkie katowickie muzea i wiele innych instytucji kulturalnych, które dodatkowo zawsze przygotowują atrakcyjny program dla wszystkich uczestników.
Noc muzeów odbywa się również w wielu innych miastach, więc poszukaj w swojej okolicy, a na pewno znajdziesz.
My bardzo lubimy miasto Katowice, dlatego taka noc była wspaniałą okazją by zobaczyć wiele ciekawych miejsc z bliska.Co podobało nam się najbardziej :

Koncert Chopinowski w NOSPR (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia) – Pierwszy raz mieliśmy okazje odwiedzić ten budynek. Wspaniała architektura – z zewnątrz budynek swoim wyglądem nawiązuje do lokalnego sposobu budowania. Wewnątrz akustyka na sali koncertowej na najwyższym światowym poziomie. Brzozowe drewno połączone z egzotycznymi gatunkami i uformowany w falujące struktury beton też robi wrażenie. Koncert, którego fragment możecie usłyszeć na naszym filmiku to niestety nie to samo co w realu, takie nagranie nawet w najmniejszym stopniu nie odzwierciedla emocji na żywo. Także każdemu polecamy na taki koncert się wybrać 🙂

Akademia Muzyczna – również bardzo ciekawa konstrukcja samego obiektu. Muzeum organów

Muzeum Historii Katowic

Nowe Muzeum Śląskie – niestety wtedy nie było jeszcze otwarte, mogliśmy tylko podziwiać podświetlone „szklane” budynki z zewnątrz, ale samo muzeum naprawdę warto zwiedzić, obecnie jest już otwarte – opowiemy wam o nim innym razem.

Sam teren wokół NOPSRu, Spodka i Nowego Muzeum jest jednym z naszych ulubionych miejsc w Katowicach – można pospacerować spokojnie, podziwiać piękną architekturę..

Do tego stopnia lubimy to miejsce, że mieliśmy tam nawet sesję ślubną 🙂
Podzielimy się kilkoma kadrami bo są naprawdę niesamowite – taką wspaniałą pamiątkę mamy dzięki Marcinowi 

22_

110_

sesja ślubna w katowicach

324_

195_

250_

2_

 

 

Pozdrawiamy,

Aneta i Adrian